SZOKUJąCE USTALENIA WS. śMIERCI RODZINY Z WARSZAWY. PROKURATURA PODAJE NOWE INFORMACJE

W Wielkanoc, 31 marca przy ulicy Koronacyjnej w Ursusie służby podjęły interwencję w domu małżeństwa Anny i Zdzisława M., którzy żyli razem z rodzicami kobiety. Na miejscu zastali zwłoki czterech osób.

Wówczas ze wstępnych ustaleń wynikało, że najprawdopodobniej doszło do zabójstw w rodzinie zakończonych samobójstwem sprawcy. Troje zmarłych miało na rękach rany cięte, które najprawdopodobniej zostały zadane przy użyciu noża.

Szokujące ustalenia ws. śmierci rodziny z Warszawy. Prokuratura podaje nowe informacje

Czwarta osoba popełniła samobójstwo przez powieszenie. Służby początkowo założyły, że Zdzisław M. zabił rodziców swojej żony, potem żonę, a na końcu odebrał życie sobie. Teraz okazało się, że w sprawę była zaangażowana osoba z zewnątrz.

W rozmowie z Wirtualną Polską o szokujących ustaleniach w sprawie powiedział prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Czynności procesowe realizowane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa III pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ochota w Warszawie poskutkowały zatrzymaniem obywatela Ukrainy, u którego zabezpieczone ślady mające związek z miejscem zbrodni – powiedział.

Jak wyjaśnił, na trop Ihora L. śledczy wpadli dzięki analizie telefonu Zdzisława M. Tuż przed tragedią mężczyźni mieli się ze sobą kontaktować. Po zatrzymaniu 50-latka okazało się, że na jego ubraniu są ślady krwi jednej z ofiar.

– Ihor L. usłyszał zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu ze Zdzisławem M. potrójnego zabójstwa – przekazał.

I dodał: – Sąd uwzględnił wniosek prokuratury o areszt, uznając, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconych mu czynów.

Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych?

800 70 22 22 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

800 12 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowy)

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowy)

116 123 - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych (czynny codziennie od 14:00 do 22:00)

112 - numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

2024-05-01T18:01:47Z dg43tfdfdgfd