SEJM ZDECYDOWAł W SPRAWIE MINISTRY HENNIG-KLOSKI

Wniosek o wotum nieufności wobec ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski został odrzucony. Za głosowało 191 posłów, przeciw było 240 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu.

— Sprawa wotum nieufności wobec pani minister jest bardzo podobna w swojej istocie do poprzednich. Jest to demonstracja całkowitej bezradności i braku pomysłu na polską rzeczywistość ze strony opozycji — mówił przed głosowaniem premier Donald Tusk.

Wniosek o odwołanie szefowej MKiŚ złożyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Według posłów PiS "skala chaosu, jaka panuje w obszarze klimatu i środowiska jest nieprawdopodobna", a wniosek jest "czerwoną kartką" wobec szefowej resortu.

Uzasadniając wniosek poseł PiS Waldemar Buda zarzucał ministrze klimatu m.in. działania lobbystyczne na rzecz niemieckich firm przy próbie zmiany ustawy odległościowej.

Posłowie zdecydowali ws. wotum nieufności wobec Bartłomieja Sienkiewicza

W uzasadnieniu wniosku o odwołanie Hennig-Kloski jego autorzy pisali również, że ministra jest bezpośrednio odpowiedzialna za szereg działań, które mają poskutkować "drastycznymi podwyżkami dla Polaków". Ma to przede wszystkim dotyczyć cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, rolników i małych przedsiębiorców.

Wnioskodawcy przypisywali też szefowej MKiŚ odpowiedzialność za "chaos i opóźnienia związane z przedłużeniem wprowadzonego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zamrożenia cen energii".

Wotum nieufności dla Adama Bodnara. Sejm podjął decyzję

Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa negatywnie zaopiniowała w czwartek wniosek posłów PiS.

Był to kolejny wniosek o wotum nieufności dla przedstawiciela rządu Donalda Tuska. Wcześniej posłowie PiS wnioskowali o odwołanie szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego, ministra sprawiedliwości Adam Bodnara czy ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-05-09T16:04:45Z dg43tfdfdgfd