KOLUMBIA ZAPOWIADA "KONTROFENSYWę PRZECIWKO MAFIOM PUSTOSZąCYM AMAZONIę"

Kolumbia zdecydowała się podjąć ofensywę przeciwko nielegalnym praktykom niszczącym lasy deszczowe Amazonii. W ramach nowego programu rząd planuje zahamować nielegalną wycinkę lasów i eksploatację naturalnych bogactw regionu, z nadzieją na zmniejszenie deforestacji o 25 do 35 procent w ciągu tego roku.

Kolumbijskie Ministerstwo Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju oraz Prokuratura, w obliczu nasilających się działań mafii niszczącej lasy deszczowe i rabującej naturalne bogactwa Amazonii, zapowiedziały "podjęcie ofensywy" przeciwko tym praktykom.

Minister Środowiska Susana Muhamad i nowo mianowana prokurator generalna Luz Adriana Camargo, przedstawiły program działań, który będzie realizowany przy wsparciu wojska i policji. Celem jest zahamowanie nielegalnej wycinki lasów, eksploatacji cennych bogactw naturalnych i rzezi zagrażającej faunie Amazonii.

W ostatnim raporcie Muhamad i Camargo przedstawiają sytuację w kolumbijskiej Amazonii, która jest pustoszona przez nielegalnie działających "przedsiębiorców". Wskazują na "najwyższe w historii" nasilenie dewastacji puszczy amazońskiej, zwanej "płucami świata".

Rząd Kolumbii stawia sobie za cel powstrzymanie takich praktyk, jak nielegalny wyrąb lasów, który w pierwszym kwartale tego roku wzrósł o 40 procent, "osiągając największe nasilenie w historii eksploatacji tych terenów".

Twórczynie programu działania przeciwko rabunkowej eksploatacji naturalnych bogactw Amazonii zapowiadają skuteczniejsze działania rządu, mające na celu zredukowanie deforestacji lasów o 25 do 35 procent w tym roku. Obiecują również podjęcie działań mających na celu skuteczniejszą ochronę siedzib rdzennej ludności tych terenów przed przemocą.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2024-04-20T02:43:05Z dg43tfdfdgfd